Aspersa

Sprawdź nasz sklep z kosmetykami opartymi na bazie śluzu ślimaka.

Sprawdź

OSESKI ŚLIMAKÓW Helix Aspesa MüLLER – 10 dniowy wylęg


Opis:

Małe 10-dniowe ślimaki po pierwszym karmieniu, gotowe do wypuszczenia do parku hodowlanego w okresie kwiecień-maj-czerwiec.

Nasza hodowla jest pod stałym nadzorem weterynaryjnym – weterynaryjny numer identyfikacyjny 16099233

Zawartość/Cena:

Zawiera 110 tyś sztuk ślimaków – ilość potrzebna do wyhodowania 1 tony ślimaków Helix Aspersa Muller – do takiej ilości trzeba dysponować powierzchnią ok. 300 m2 pola i 1 toną paszy do karmienia. W przypadku zakupu w naszej firmie hodowca otrzymuje kontrakt na skup ślimaków po cenie gwarantowanej. Cena 4500 PLN/110,000 ślimaków.

Transport i przechowywanie:

Ślimaki są pakowane w styropianowych tackach. W ten sposób mogą być przechowywane przez kilkanaście dni w oddychających i nawilżonych pojemnikach z ziemią  (ziemia kwaśna!). Następnie są zabezpieczane  i transportowane do hodowcy, który wypuści je bezpośrednio do ogrodzonego parku hodowlanego.

Popularność w Polsce

Jest to najpopularniejszy sposób na rozpoczęcie hodowli ślimaków w Polsce. Przyszły hodowca poprzez zakup osesków ogranicza ryzyko inwestycji w hodowlę – brak nakładów na budynek do reprodukcji, brak nakładów pracy potrzebnych w okresie reprodukcji, brak strat na tym etapie produkcji.