Aspersa

Sprawdź nasz sklep z kosmetykami opartymi na bazie śluzu ślimaka.

Sprawdź

Perko Rzepik – Idealne do hodowli ślimaka

Hodowla ślimaków wymaga odpowiedniego przygotowania – nie tylko teoretycznego, ale także technicznego. Bardzo ważna jest obecność roślinności, która służy jako uzupełniający pokarm, jak również jako schronienie. Dla osoby początkującej, pomocna okaże się wskazówka, jaką roślinę uprawiać w parku hodowlanym, gdyż często jest to jeden z pierwszych problemów, jaki napotykają nowicjusze.

Najlepiej sprawdza się Perko Rzepik – odmiana rzepaku, niezwykle bogata w cenne dla zwierząt białko. Jest rośliną, która nie wymaga specjalnej opieki, a cechuje się dużą wytrzymałością na niekorzystne warunki atmosferyczne, co pozwala uprawiać ją w poplonie jarym i ozimym. Kiedy zasiejemy Perko Rzepik wiosną, możemy spodziewać się plonu na zielonkę już pod koniec maja. Jeśli zdecydujemy się zrobić to jesienią, pierwszych plonów należy oczekiwać w połowie kwietnia.

Niewątpliwym plusem jest też obfita masa liściowa, odrastająca bardzo szybko po ścięciu – wystarczy jedynie odpowiednia ilość opadów. Pędy kwiatowe nie są natomiast wytwarzane w dużej liczbie – szczególnie w okresie siewu wiosenno-letniego dominują liście. Roślinę wykorzystuje się przy hodowli ślimaków również w tunelach, gdzie może być wysiewana przez cały rok. Osiąga wysokość około 30 do 55 cm, co stanowi w tym przypadku zaletę – nie musimy obawiać się o to, że będzie przewyższać ogrodzenie, co mogłoby pomóc ślimakom wydostać się poza teren hodowli.

Wymagania glebowe Perko Rzepiku są podobne do roślin rzepakowych, jednak preferowane jest żyzne podłoże. W wielu ofertach mogą Państwo spotkać inną odmianę – Rzepik Brachina, który błędnie opisywany jest jako idealny do hodowli ślimaka – należy mieć na względzie, że ta roślina nie będzie spełniać swojego przeznaczenia.

Kup online: