Aspersa

Sprawdź nasz sklep z kosmetykami opartymi na bazie śluzu ślimaka.

Sprawdź

Szukasz sposobu na spędzenie wolnego czasu na wsi ?

To wspaniale gdyż możemy zaoferować Ci wizytę w naszej “Krainie Ślimaków”. Jest to nowy obiekt turystyczny przystosowany do zwiedzania dla gości, którzy są naprawdę chłonni wiedzy….

Widziałeś miliony ślimaków na jednym zdjęciu ? A może karmiłeś kiedyś ślimaki ? Wiesz, że ślimaki są specjałem kuchni francuskiej i nie tylko ? Występuje tam pod pseudonimem “Escargot” i jest serwowany w maśle czosnkowym.

małe ślimaki Helix Aspersa Muller

Jeśli nie byłeś u nas to masz świetną okazję do odwiedzin – a my zaoferujemy ci kilka opcji. Możesz spędzić czas na szukaniu ślimaków, na karmieniu ich lub na segregowania na małe i duże. Możesz stworzyć małą hodowlę, zobaczyć proces od A-Z.

Nowoczesny obiekt przystosowany dla osób niepełnosprawnych

Jakie atrakcje na Ciebie czekają?

Opcja nr 1: zwiedzanie „Krainy Ślimaków” z przewodnikiem, wycieczka obejmuje cztery etapy hodowli ślimaków: rozród, inkubacja, wylęg, tuczenie. Uczestnicy uczeni są, jak karmić ślimaki i dbać o hodowlę. Następnie jest wyświetlany film o hodowli ślimaków oraz o wpływie człowieka na środowisko naturalne.  Czas zwiedzania ok. 40 min

Opcja nr 2: zwiedzanie „Krainy ślimaków” z przewodnikiem oraz warsztaty plastyczne „mini-hodowcy”. Poza usługą nr 1 dzieci uczestniczą w warsztatach plastycznych i biorą udział w konkursie na najładniej stworzoną mini-hodowlę. Na prezentacji multimedialnej wyświetlane są też fakty historyczne na temat wsi Grodziec oraz lokalnej tradycji folklorystycznej. Czas zwiedzania i warsztatów ok. 100 min

Opcja nr 3: obejmuje zwiedzanie hodowli oraz profesjonalny zestaw wykładów i zajęć praktycznych dotyczących tego jak założyć własną hodowlę ślimaków, czas trwania ok 4h, dla klientów indywidualnych i grup zorganizowanych.

Opcja nr 4: Szkolenie zdalne poprzez Live Streaming za pomocą programu OBS Studio, 3h

Warsztaty dla dzieci
Wspólne tworzenie małej hodowli
szukanie ślimaków na polu

Współpraca ze Szkołą Podstawową w Ozimku.

W ramach podpisanego listu intencyjnego:

-Kraina Ślimaków będzie oferować dla uczniów szkoły preferencyjne rabaty na zwiedzanie „Krainy Ślimaków” i warsztaty mające na celu zorganizowanie czasu wolnego dzieciom w aktywny sposób, a także popularyzowanie poszanowaniem dla środowiska naturalnego i zasobów regionu za pomocą filmu wyświetlanego w Sali multimedialnej.

-Co roku firma wyśle zaproszenie dla uczniów szkoły na wspólne wydarzenie pt „Slow life – życie w zgodzie z naturą” promujące aktywny i zdrowy styl życia – w ramach uczestnictwa uczniowie mogą darmowo uczestniczyć w zwiedzaniu Krainy ślimaków oraz w warsztatach plastycznych „mini-hodowcy” – co ma na celu eliminowanie wykluczenia społecznego dzieci z rodzin gorzej usytuowanych.

-Firma za pomocą posiadanych zdjęć, obrazów, książek, będzie szerzyć wśród dzieci i młodzieży wiedzę na temat historii lokalnej i kresowych obrzędów, które panowały we wsi za dawnych czasów.

Chcesz zobaczyć cały nasz region ?

Odwiedź krainę dinozaurów

Gminy wchodzące w skład regionu LGD „Kraina Dinozaurów” to: Chrząstowice, Dobrodzień, Kolonowskie, Ozimek, Turawa, Zawadzkie, Zębowice. Odwiedziłeś jedną z 7 gmin naszego regionu  i nie wiesz co dalej ? Nic straconego  – prezentujemy najpopularniejsze atrakcje turystyczne i sposoby na spędzenie czasu w regionie. Spływy kajakowe Dolną Małej Panwii ? Jazda rowerem ? Wodne kąpiele w Jeziorach Turawskich ? Albo zwiedzanie wykopalisk paleontologicznych w Krasiejowie ? To tylko namiastka tego co może Cię spotkać w naszym regionie. Zachęcamy do poczytania strony https://www.krainadinozaurow.pl/ 


JuraPark Krasiejów.

Niewątpliwie największa atrakcja regionu – 280 tyś turystów rocznie to jest naprawdę dobry wynik. Kompleks składa się z muzeum paleontologicznego połączonego z parkiem rozrywki umieszczonym na ciągle aktywnym terenie wykopalisk paleontologicznych w Krasiejowie. Odkryto tam szczątki najstarszego pradinozaura w Europie, którego nazwano Silesaurus Opolensis. Na gości czekają następujące atrakcje:

  • Tunel czasu
  • Ścieżka edukacyjna
  • Pawilon paleontologiczny
  • Park rozrywki
  • Plac zabaw
  • Kino Emocji Cinema 5D
  • Prehistoryczne oceanarium
  • Warsztaty paleontologiczne
  • Lekcje muzealne
  • Gastronomia

Dodatkowo goście mogą odwiedzać nowo otwarty Parku Nauki i Ewolucji Człowieka, gdzie interaktywnie prezentowane są zawiłe losy Świata na przestrzeni lat.

Zapraszamy na stronę parku:  https://juraparkkrasiejow.pl


Trasy Rowerowe Doliny Małej Panwi

Na terenie gmin regionu LGD Kraina dinozaurów spotkacie gęstą sieć ścieżek rowerowych o urzekającym charakterze. Ścieżki rowerowe są oznakowane i prowadzą przez poszczególne miejscowości terenu LGD. Prowadzą przez zaciszne lasy Stobrawsko-Turawskie, wioski a także miasteczka doprowadzając turystów do największych atrakcji obszaru.

Mapę tras możesz pobrać tutaj: mapa-tras-rowerowych


Jeziora Turawskie

Na kompleks Jezior Turawskich składają się Jeziora Duże, Średnie, Małe i Srebrne. Mniejsze akweny to raj dla amatorów wodnych kąpieli oraz dla wędkarzy, który znajdą tu zarówno ogólnodostępne miejsca zasiadek będące pod jurysdykcją PZW, jak i łowiska specjalne i prywatne. Duże jezioro to przede wszystkich atrakcja dla fanów sportów wodnych takich jak żeglarstwo, kitesurfing, i kajakarstwo. Oprócz tego turyście znajdą tutaj szeroką bazę gastronomiczną dostępną tuż przy plażach.


Spływy Kajakowe

Mała Panew to „Opolska Amazonka” niesamowicie malownicza rzeka przecinająca obszar LGD Kraina Dinozaurów. Rzeka jest  w większości nieuregulowana i  zachowała wiele swych pierwotnych cech. Gęsto porośnięte, wysokie brzegi, liczne zakola i naturalne przeszkody w postaci konarów przewróconych drzew i kamieni – wszystkie te utrudnienia są dla entuzjastów kajakarstwa niesamowitą atrakcją .  Wyróżniamy cztery trasy spływów:

A. Krupski Młyn – Zawadzkie: trasa trudna z dużą ilością przeszkód. Wymaga dobrej sprawności fizycznej. Czas trwania ok. 5-6 godzin (16 km).
B. Zawadzkie – Kolonowskie: trasa bardzo malownicza. W całości przebiega przez tereny leśne. Dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń. Czas trwania ok. 4,5 – 5 godzin (12 km).
C. Kolonowskie – Ozimek: trasa łatwa i przyjemna, ale z wieloma progami, wymagającymi przenoszenia kajaków. Rzeka na tym odcinku jest częściowo regulowana. Czas trwania ok. 3,5 – 4 godziny (15 km).
D. Ozimek – Turawa: trasa łatwa, ale wymagająca od kajakarzy wysiłku – spodziewać się można wiatru, powodującego fale. Czas trwania 3 – 6 godzin (w zależności od siły wiatru) (12 km).