Aspersa

Sprawdź nasz sklep z kosmetykami opartymi na bazie śluzu ślimaka.

Sprawdź

Profesjonalne podejście

Oferujemy profesjonalne szkolenia dla początkujących hodowców prowadzone przez nasz wykwalifikowany zespół. Nasi pracownicy posługują się kilkoma językami i posiadają bogatą wiedzę oraz doświadczenie z zakresu hodowli ślimaków Szkolenia są zatem doskonałym sposobem, aby rozpocząć przygodę w tej branży.

Wierzymy, że w tym zawodzie realne doświadczenie ma większe znaczenie niż teoria, dlatego tuż po przekazaniu niezbędnej wiedzy, przechodzimy do części praktycznej. Początkujący hodowcy mają okazję przekonać się na własne oczy, jak wygląda codzienność na fermie ślimaków. Przed rozpoczęciem własnej hodowli ślimaków szkolenia pełnią bardzo więc ważną rolę, ponieważ pozwolą na uniknięcie wielu kosztownych błędów. Ponadto uczestnicy otrzymają mnóstwo cennych porad, a rozmowa z prowadzącym szkolenie z pewnością pomoże rozwiać jakiekolwiek wątpliwości.

Chętnie dzielimy się zdobytą przez lata wiedzą, inspirując osoby pragnące założyć własną hodowlę ślimaków Szkolenia przygotowujemy z niezwykłą starannością – zapraszamy na naszą fermę!

Szkolenie z hodowli ślimaków składa się z dwóch części:

Podczas części teoretycznej omówione zostaną następujące obszary:

 1. hibernacja
 2. wybudzanie
 3. reprodukcja
 4. inkubacja
 5. przenoszenie do tuczu wstępnego
 6. tucz wstępny
 7. przenoszenie do tuczu docelowego
 8. tucz docelowy
 9. zbiory
 10. zasuszanie
 11. transport

W części praktycznej hodowca ma możliwość poznania cennych wskazówek odnośnie

 1. metod tuczu wstępnego
 2. ze sposobami tuczu ślimaka i stosowaniu odpowiedniej paszy
 3. niezbędnych akcesoriów hodowlanych

Zapraszamy !

Jeśli są Państwo zainteresowani, proszę wybrać datę szkolenia (pracujemy od pon – sb w godz 8-17). Czas trwania 2-3h. Cena zgodnie z cennikiem w sklepie internetowym: