Poznaj nasze kosmetyki ze śluzem ślimaka

Aspersa

Sprawdź nasz sklep z kosmetykami opartymi na bazie śluzu ślimaka.

Sprawdź

Zima jako okres przygotowaczy

Zima w hodowli ślimaków to okres przygotowawczy. Ślimaki z poprzedniego sezony są już (lub prawie) sprzedane, zatem czas zacząć myśleć o nowym sezonie – jest to czas na przemyślenia i podsumowania. Można się zastanowić nad powiększeniem pola celem zwiększenia produkcji lub przygotowaniem i remontem dotychczasowego parku – wymianą zniszczonych daszków drewnianych (paśników), wymianą siatek ogradzających itd. Jeśli myślisz o powiększeniu pola warto zacząć pracę wcześniej – jest to dobry czas na spokojne przygotowania bo później może Cię przerosnąć nadmiar obowiązków – większa reprodukcja wiąże się z większym nakładem pracy i dłuższymi godzinami pracy, dlatego lepiej przygotowywać się wcześniej, szczególnie jeśli nie masz zbyt wielu osób do pomocy.

Natomiast co robić jeśli dopiero myśli się o założeniu hodowli ślimaków ?

Styczeń to jeszcze dobry czas by zacząć przygotowania do towarowej produkcji ślimaków. Zarówno adaptacja starych budynków gospodarczych pod reprodukcję jak i przygotowanie pola do tuczenia ślimaków wymaga trochę czasu, ale przy odpowiednim podejściu i motywacji nic nie jest niemożliwe- wystarczą chęci i trochę wolnych środków finansowych.

Od czego zacząć ?

Żeby nie popełniać błędów i nie tracić nie potrzebnie czasu i pieniędzy – najlepiej doradzić się kogoś doświadczonego. Jak wszyscy wiemy najlepiej uczyć się na cudzych błędach. Dlatego polecamy szkolenie u hodowcy, który doradzi nie tylko w kwestii techniki hodowlanej ale też w zakresie technicznym adaptacji budynku i pola pod towarową hodowlę ślimaków. Wymagane wymiary pomieszczeń oraz pola, wymiary i konstrukcja stołów do reprodukcji to tylko niektóre z czynników wymaganych omówienia z przyszłym hodowcą.

Oferta naszej firmy

Aspersa Snails International prowadzi szkolenia kompleksowe z hodowli oraz oferuje startery dla początkujących hodowców, którzy chcą na próbę wyhodować pewną ilość ślimaków dla celów treningowych.

Linki do produktów:

Szkolenie kompleksowe 1 dzień

Zestaw startowy hodowcy ślimaków (STARTER-KIT)