Poznaj nasze kosmetyki ze śluzem ślimaka

Aspersa

Sprawdź nasz sklep z kosmetykami opartymi na bazie śluzu ślimaka.

Sprawdź

Oseski ślimaków Helix Aspersa


W tym artykule kilka słów o oseskach – czyli małych ślimaczkach po wykluciu z jajek. Otóż małe ślimaki wykluwają się z jajeczek złożonych przez dorosłe ślimaki i już po kilku-kilkunastu dniach wykluwają się z nich małe. Takie małe ślimaczki są przechowywane w temp. pokojowej i bez problemu mogą być trzymane przez kilkanaście dni w oddychających i nawilżonych pojemnikach z ziemią  (ziemia kwaśna!) i następnie transportowane do hodowcy, który wypuści je bezpośrednio do przygotowanego parku hodowlanego.

Jak i kiedy to się robi ? Po prostu otwarte pojemniki  ze ślimakami umieszczamy równomiernie na polu tak żeby nie przegęścić ślimaków w jednym miejscu – a potem małe ślimaki już same wyjdą z pojemników, zaczną wędrować po polu i rosnąć w mgnieniu oka 🙂 W Polskich warunkach robi się to w maju, w klimacie cieplejszym zacząć można już w kwietniu.

Firma Aspersa Snails International od 2011 roku oferuje pełne wsparcie dla nowych hodowców. W okresie marzec – maj w swojej ofercie posiada oseski ślimaków – transport do klienta w całej Europie, o składanie zamówień i ceny  proszę pytać pod tel 792-515-755, 531-336-053.